MÉ VÝŠIVKY                               tady jsem " okouňačka " ladusa      


                                                 
             

Jak jsem předeslala na úvodní stránce, začala jsem křížkem vyšívat po hodně dlouhé době. Můj první pokus za moc nestál, ale díky serveru Okoun, diskusnímu fóru zaměřenému specielně na křížkovou výšivku jsem získala mnoho užitečných rad a tipů od nadšenců zabývajících se touto činností .

Koníček není zrovna nejlacinější záležitost (jako asi každý jiný ) - od pořízení materiálu po konečné zarámování. Přesto kupuji většinou kompletní sady nebo originální předlohy. Namlsala jsem se mulinkami DMC pro jejich širokou barevnou škálu, jednodušší obrázky nebo obrázky na charitu vyšívám mulinkami cenově dostupnějšími. Z těchto jsem si nejvíc oblíbila Ariadny polské výroby, jsou lesklé, tak akorát silné a dobře se mi s nimi vyšívá .

Začínala jsem s vyšíváním v ruce,v bubínku a rámu jen tak volně v ruce, až jsem se následně dopracovala k sedacímu i stojacímu rámu, protože k vyšívání potřebuji   NUTNĚ    obě dvě ruce, na rámu se lépe látka vypne a v neposlední řadě se u vyšívání nekroutím jako paragraf. Co mi moc nejde, je vyšívání na bubínku, i když jsem si  i  na něj pořídila stojan.

Níže vidíte mé výtvory, prosím o shovívavost, každý začátek, i když opakovaný, je těžký.Po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti i s popisem, popř. skupina obrázků patřících do stejného okruhu . Průběžně budu doplňovat .

A jelikož jsem člověk ražení "kdo nic nezkusil, nic nezkazil", pořídila jsem si i program na tvorbu předloh pro křížkové vyšívání a většina obrázků určených na charitativní účely jsou mé vlastní předlohy .


RICHELIE
sice jiný druh výšivky , ale taky piplačka
OSTATNÍ

křížkové výšivky
VYKOPÁVKY

hodně stará dílka
CHARITA
pro radost a užitek druhým


 Domů             OBCHUDEK            Mé  výšivky         Předlohy  ke stažení           Odkazy